İhtiyacınız olan ders notuna hızlıca ulaşabilmek için ders kodunu "Hızlı Arama" kutucuğuna yazarak aratabilirsiniz.

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İYTE'de Barınma
#1
İYTE KYK YURDU (Eski Yurt)

Gençlik ve Spor Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren Urla Erkek Yurt Müdürlüğü 576 erkek, Urla Latife Hanım Yurt Müdürlüğü 456 kız öğrenci kapasitesine sahip olup 43 öğrenci bloğundan (24’ü erkek, 19’u kız) oluşmaktadır. Her öğrenci bloğu iki katlı olup her katta dört oda, toplam sekiz oda bulunmakta,  bir blokta 24 öğrenci kalmaktadır.

Bir öğrenci odasında üç öğrenci barınmaktadır. Banyo ve tuvaletler oda içinde olup her odada 3 yatak, 3 dolap, bir büro tipi buzdolabı, 3 masa, 3 sandalye, 2  komedin bulunmakta; Öğrencilerimize odada kullanmaları için birer elyaf yorgan, elyaf yastık, nevresim takımı, çarşaf, yatak, alez verilmektedir. Ayrıca odada, santral bağlantılı dahili telefon bulunmaktadır.


İYTE Yaşam Merkezi (Özel Yurt)

Misafirlerimiz için 1, 2, 3 ve 4 kişilik oda seçeneklerimizle toplam 221 odamız mevcuttur. 600 yataklı tesisimizde her odanın içinde özel banyo – wc, mutfak teşkilatı (mini buzdolabı- elektrikli ocak), TV ve klima bulunmaktadır.

Odalarımızda her öğrenci için yatak, elbise dolabı, çalışma masası ve sandalyesi ile kitaplık ve etajer bulunmaktadır. 1 kişilik odalarımızdaki yataklar 1,5 boy olup, ayrıca bu odalarda TV ve oturma grubu da yer almaktadır.


İYTE KYK YURDU (Yeni Yurt - Yapılmakta)

750 kişilik yeni yurt kız yurdu olarak planlanmaktadır. Yeni KYK Yurdu kız yurdu olarak belirlenirse Eski KYK Yurdu, erkek yurdu olacaktır. Yeni yurdun proje üzerindeki tahmini bitim tarihi 9.09.2022 olarak yazmaktadır.


İYTE Vakfı Koruncuk Özel Kız Yurdu (Çalışmalar devam etmekte)

Sevgili öğrencilerimizin barınma seçeneklerini artırmak ve iyileştirmek amacıyla, kurum ve kuruluşlarla yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde, bugün, İYTE Vakfı ile Koruncuk Vakfı arasında bir protokol imzalanmıştır.
 
İmzalanan protokol kapsamında, Yerleşkemize 9 km mesafede bulunan Barbaros Köyünde yerleşik Koruncuk Vakfının binaları, İYTE Vakfı tarafından kiralanmıştır. “İYTE Vakfı Koruncuk Özel Kız Öğrenci Yurdu” olarak faaliyete geçecek tesislerimize, ilgili izinlerin alınması ve binalarda ön görülen iyileştirme çalışmalarının tamamlanmasının akabinde öğrencilerimizin kabul edilmesi planlanmıştır.
Bilgi güçtür.
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi