İhtiyacınız olan ders notuna hızlıca ulaşabilmek için ders kodunu "Hızlı Arama" kutucuğuna yazarak aratabilirsiniz.

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Deniz Erkin Purut Kimdir?
#1
Deniz Erkin Purut

[Resim: deniz-erkin-purut.jpg]

Meslek: Yazar
Öğrenim: Yeditepe Üniversitesi (Edebiyat)
Doğum Yeri: İstanbul
Yazdığı Tür: Yeraltı edebiyatı
Ajansı: Dijital Asansör Reklam Ajansı
Derneği: Sesim Ol İstismarla Mücadele ve İyileştirme Derneği

Hakkında: 2010 yılından beri tiyatro oyunları, otobiyografi, kısa film senaryoları ve gerçek hikayelerden oluşan roman türünde eserler vermektedir.

Deniz Erkin Purut Eğitimi:

İstanbul'da doğan İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!, eğitim hayatına Orhan Sinan Hamzaoğlu İlköğretim Okulu'nda başladı. Küçük yaşlardan itibaren yazmaya olan ilgisiyle dikkat çeken Purut, ilçe genelinde düzenlenen birçok kompozisyon yarışmasında birincilik elde etti ve bu dönemlerden itibaren gelecekte başarılı bir yazar olabileceğinin işaretlerini vermeye başladı.

Pendik Anadolu Ticaret Meslek Lisesi'nde öğrenimine devam eden Purut, üretme arzusuyla tiyatro metinleri yazmayı sürdürdü. Sanata olan tutkusu içinde, farklı alanlarda eserler üretme isteği olsa da edebi eserlere olan ilgisiyle tanındı. Lise eğitimini Pendik'te başarıyla tamamladı.

Yeditepe Üniversitesi'nde edebiyat bölümüne kabul edilen Purut, burada edebi yeteneklerini daha da geliştirme fırsatı buldu.

Deniz Erkin Purut Yaşamı:

Yayımlanmamış birçok eserinin yanı sıra 2020 yılında "Ben Zaten Aşıktım Sen Üstüne Geldin" adlı kitabın yazarı olarak da tanınan Purut, aynı eseriyle 2020'nin en çok satan kitapları listesine girmeyi başarmıştır.

Yalnızca kitap yazmakla kalmayıp aynı zamanda tiyatro yazarlığı da yapan Purut, kaleme aldığı oyunlar sayesinde milyonlarca insan tarafından sahnelenmiş ve büyük beğeni kazanmıştır.

Hikâye anlatma sanatına olan tutkusunu farklı enstrümanlarla sürdüren Purut, bu özelliğini göstermeye devam etmektedir. "Dipteki Adam", "Gelmeyecek Mektuplar" ve "Enkaz" gibi eserleri neredeyse tüm müzik platformlarında yayınlanmış ve kısa sürede geniş bir dinleyici kitlesine ulaşmıştır.

2023 yılının Mart ayında yayımladığı "Ben Her Şeyim Benim Adım Kadın" romanı ise Mart ayının en çok satan kitapları arasında yer alarak büyük bir başarı elde etmiştir.

Deniz Erkin Purut Kitapları:

• Ben Zaten Aşıktım Sen Üstüne Geldin, 160s, 2020, ISBN 9786256411210
• Ben Her Şeyim Benim Adım Kadın, 192s, 2023, ISBN 9786256411197

Deniz Erkin Purut Derneği: Sesim Ol İstismarla Mücadele ve İyileştirme Derneği adıyla 02 Temmuz 2021 tarihinde resmi olarak Valilik onayı alarak faaliyetlerine başlayan derneğin kurucu başkanlığını üstlenmiştir. Dernek, dört kurucu üye ve toplamda on bir kişiden oluşan yönetim kuruluyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Amacı binlerce gönüllü üyeye ulaşmak olan derneğimiz, çalışmalarına devam etmektedir.

Deniz Erkin Purut Şirketi: Dijital Asansör Reklam Ajansı, 2020 yılında İstanbul'da Deniz Erkin Purut tarafından kurulmuştur. Ajans yerel ve küresel pazarlarda hizmet veren şirketlere marka yönetimi, kurumsal kimlik oluşturma, logo tasarımı, slogan belirleme, felsefe geliştirme ve reklam yönetimi gibi çeşitli modüllerle çözümler sunan bir reklam ajansıdır.

Deniz Erkin Purut Sosyal Medya Adresleri:

Instagram: İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Linkedin: İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Twitter: İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!
TikTok: İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Spotify: İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!
YouTube: İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!

Deniz Erkin Purut'un kişisel internet sitesine İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir! adresinden erişebilirsiniz.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi